510 210 802
505 451 359
POWRÓT
Aktualności

Kostka brukowa mazowieckie – samodzielne czyszczenie nawierzchni

Wiosna to najlepszy moment na zadbanie o trawniki i chodniki w przydomowym ogródku. Niskie temperatury, śnieg, sól drogowa, błoto i kurz – to wszystko sprawia, że kostka brukowa traci swój pierwotny schludny wygląd. Jak wyczyścić nawierzchnię, by znów prezentowała się ona idealnie? Samodzielne czyszczenie kostki brukowej może okazać się prostsze niż myślisz. Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jak usunąć zanieczyszczenia z przydomowych chodników czy tarasów.

Jeśli wciąż nie zdecydowałeś się na ułożenie kostki brukowej lub granitowej w Mazowieckim, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Kostka brukowa mazowieckie: woda Twoim sprzymierzeńcem

Posiadanie wybrukowanego tarasu czy chodnika nie zawsze równa się z używaniem chemicznych środków czyszczących. Wiele zależy bowiem od rodzaju powstałych zabrudzeń. Kurz, piasek, osady wapienne czy błoto możemy usunąć przy pomocy specjalnych myjek ciśnieniowych. Dzięki nim do czyszczenia kostki brukowej wykorzystasz jedynie czystą wodę.

Myjki ciśnieniowe dodatkowo usuną brud ze szczelin pomiędzy kostkami. Ponadto świetnie sprawdzą się do czyszczenia brudnych szczelin pod rynnami. Dzięki wysokiemu ciśnieniu możesz bez trudu pozbyć się liści, drobnych gałązek i innych zanieczyszczeń organicznych.

Pomimo że woda wydaje się bezpieczną formą czyszczenia kostki brukowej, należy z nią bardzo uważać. Wysokie ciśnienie może bowiem wymyć piasek ze szczelin dylatacyjnych. W przypadku, gdy nie unikniemy takiej sytuacji, trzeba niezwłocznie uzupełnić braki piasku.

Chemiczne środki do czyszczenia kostki brukowej warto stosować dopiero wtedy, gdy mycie myjką ciśnieniową nie zdało egzaminu. Plamy z tłuszczu, oleju silnikowego czy farby mogą stawiać duży opór. Wybierając chemiczne środki do czyszczenia kostki brukowej, pamiętajmy, by dopasować je do posiadanych zabrudzeń.

Kostka brukowa mazowieckie: chemiczne środki czystości

Podczas czyszczenia kostki brukowej, nie zawsze będziesz potrzebował specjalistycznych środków, choć w niektórych przypadkach będą one pomocne. Czasem jednak wystarczy użycie płynu do naczyń, by pozbyć się tłustych plam. Wszystko zależy bowiem od rodzaju zanieczyszczeń.

Część plam warto usunąć od razu po ich powstaniu. Tłuszcz czy olej silnikowy znacznie łatwiej usunąć „na świeżo”. Do tego celu użyj piasku. Posyp nim plamę i odczekaj kilka minut, by wchłonął nadmiar tłuszczu. Następnie usuń piasek, by przemyć to miejsce wodą ze środkiem czyszczącym lub z płynem do mycia naczyń.

Problematyczne mogą być także plamy z cementu, zapraw i farb. Je również warto usuwać natychmiast po powstaniu. Jeśli jednak nie jesteś w stanie zrobić tego od razu, musisz przygotować się na nieco większy wysiłek. Zaschniętą plamę z farby czy cementu należy najpierw zeskrobać z nawierzchni. Po tej czynności przemyj kostkę brukową wodą pod wysokim ciśnieniem.

Jeśli powyższe propozycje zawiodły, udaj się do specjalistycznego sklepu i kup profesjonalny środek czyszczący do kostki brukowej. Pamiętaj jednak, by był on dobrze dopasowany do rodzaju zabrudzeń. O poradę możesz poprosić zatrudniony personel, który powinien wskazać Ci najlepsze rozwiązanie.