510 210 802
505 451 359
POWRÓT
Aktualności

Kostka granitowa - co warto wiedzieć o kostce granitowej?

Kostka granitowa zyskuje coraz większą popularność. Z roku na rok pojawiają się nowi klienci, zainteresowani właśnie kostką granitową. Dlaczego? Otóż kostka granitowa jest niezwykle wytrzymała, a przy tym efektowna. Dobrze sprawdza się zarówno do wyłożenia nawierzchni przy domach prywatnych, jak i w charakterze bruku na alejkach ogrodowych. W czym tkwi tajemnica kostki granitowej? Przyjrzyjmy się jej z bliska.

Kostka granitowa - walory użytkowe i estetyczne

Kostka granitowa jest kostką kamienną, w przeciwieństwie do tradycyjnej betonowej kostki brukowej. Dzięki temu wyróżnia się dużą wytrzymałością na ścieranie. Pomimo wielu lat użytkowania nie traci walorów estetycznych ani też nie ulega uszkodzeniom. Świetnie radzi sobie zarówno z niskimi, jak i z bardzo wysokimi temperaturami. Dodatkowo nie nasiąka wilgocią, dzięki czemu może służyć nam przez wiele lat. Kolejnym atutem kostki granitowej jest także odporność na promieniowanie UV - kostka nie blaknie, nie zmienia koloru. Kostka granitowa zyskała ogromną popularność dzięki walorom estetycznym. Dostępna jest bowiem w wielu kolorach i rozmiarach, co pozwala na ułożenie z niej przeróżnych wzorów. W przypadku projektowania alejek, wyłożonych kostką granitową, ogranicza nas jedynie nasza kreatywność. Kostka granitowa najczęściej występuje w kolorach:

  • szarym lub szaro-rudym,

  • żółtym,

  • czerwonym,

  • czarnym,

a jej cena waha się w zależności od barwy. Warto wiedzieć, że szara kostka granitowa należy do najtańszych, natomiast czarna często jest wyceniana najwyżej, choć nie jest to regułą. Kostka granitowa występuje także w wielu rozmiarach, dzięki czemu możemy idealnie dopasować ją do naszych potrzeb. Oczywiście, im większy rozmiar kostki granitowej, tym większa jej wydajność. Czasem jednak drobne kawałki wyglądają efektowniej. Najczęściej kostka granitowa występuje w czterech rozmiarach:

  • 4/6,

  • 7/9,

  • 8/11,

  • 15/17.

Układanie kostki granitowej - woj. mazowieckie

Ułożenie kostki granitowej nie jest trudniejsze od układania tradycyjnej kostki brukowej. Podobnie jak w przypadku kostki betonowej, należy odpowiednio przygotować powierzchnię i zadbać o odprowadzanie wody. Do układania kostki granitowej warto zatrudnić fachowców, aby w przyszłości uniknąć przykrych niespodzianek, jak niespodziewane wykwity między pojedynczymi elementami czy nierówności. Inną zaletą zlecenia układania kostki brukowej fachowcom jest fakt, że to właśnie oni są wówczas odpowiedzialni za jej transport, choć nie jest to regułą. Firma Bizon Piwowarczyk posiada szeroki wybór kostki granitowej wraz z możliwością ułożenia jej na terenie województwa mazowieckiego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!