510 210 802
505 451 359
POWRÓT
Aktualności

Odśnieżanie dachów mazowieckie – pomyśl o tym już dziś!

Odśnieżanie dachów to niezwykle istotna kwestia. Pokrywa śnieżna, zalegająca na dachu może bowiem przyczynić się do naruszenia konstrukcji budynku lub nawet jego zawalenia. Oczywiście każdy dach ma swoją wytrzymałość, która przewidywana jest już na etapie projektowania budynku. Warto jednak zawczasu zadbać o odśnieżanie dachów, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie dachów?

Dopilnowanie kwestii odśnieżania dachów należy do obowiązków zarządcy lub właściciela budynku. W przypadku niedopatrzenia tego aspektu możliwe jest otrzymanie dotkliwych kar. Za nieodśnieżenie budynku, a zatem za spowodowanie zagrożenia dla osób w nim przebywających, możemy otrzymać od 1000 złotych grzywny do nawet roku pozbawienia wolności.

Odśnieżanie dachu może przeprowadzić właściciel, zarządcza, pracownicy zakładu pracy (przy zachowaniu zasad BHP) lub firma, specjalizująca się w odśnieżaniu dachów. W przypadku województwa mazowieckiego serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo ciężka może być pokrywa śnieżna. Świeży puch, który najłatwiej jest usunąć, waży stosunkowo niewiele, jednak mokry, kilkudniowy śnieg to nawet 600-800 kg na m2, a zatem w przypadku dachu o powierzchni 100m2 mamy do czynienia z aż sześćdziesięcioma tonami śniegu! Warto jak najszybciej zadbać o odśnieżanie dachów mazowieckie.

Bizon Piwowarczyk – zakres usług

Odśnieżanie dachów mazowieckie to nasza specjalność. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi i doświadczeniu możemy pomóc Państwu w pozbyciu się śniegu z niemal każdego dachu. Oferujemy odśnieżanie dachów:

  • magazynów,
  • hal,
  • domów jednorodzinnych,
  • szkół,
  • firm,
  • budynków użyteczności publicznej.

 

Oprócz pozbycia się puchu, gwarantujemy również skuwanie pokrywy śnieżnej, strącanie sopli czy usuwanie nawisów śnieżnych. Obsługujemy całe województwo mazowieckie: Łomianki, Otwock, Warszawa, Konstancin Jeziorna, Radom, Płock, Ostrów Mazowiecka, Ostrołęka, Siedlce i wiele innych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Pamiętajmy, że odśnieżanie dachów to nie przywilej, lecz obowiązek, a jego niedopełnienie może przyczynić się do prawdziwej tragedii. Historia zna bowiem przypadki, kiedy pokrywa śnieżna na dachu była przyczyną zniszczeń budynków, które skutkowały utratą zdrowia, a nawet życia osób, przebywających wewnątrz.